20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Градот врие од полиција: Со највисоки почести Помпео пристигна во Охрид (ВИДЕО)

Градот врие од полиција: Со највисоки почести Помпео пристигна во Охрид (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Американскиот државен секретар Мајк Помпео пред околу час и половина пристигна во Охрид, каде во овие моменти треба да има средби со претседателот Пендаровски и премиерот Зоран Заев.

Ова е втор американски државен секретар кој ја посетува земјата, а прв во 2001та дојде Колин Паувел.

РЕКЛАМА
- Реклами -