13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Скопјанец со повреда од пиштол донесен во Градска болница

Скопјанец со повреда од пиштол донесен во Градска болница

Translate (Eng):[gtranslate]

На 04.10.2019 во 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреда од пиштол бил донесен А.Б.(27) од Скопје. Околу 15.30 часот на ул.„Бајрам Шабани“ во настанот учествувале неколку лица, а со повреди се здобл А.Б.. Подоцна, во близина на местото, било пронајдено патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Љ.В.(28) од с.Света Петка, кое имало оштетувања од огнено оружје. Се работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -