7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаЗабаваСрбинка наполнила 46, па решила да се тетовира: Мажот се згрозил и...

Србинка наполнила 46, па решила да се тетовира: Мажот се згрозил и ѝ се заканил, а таа за него има јасна порака

Велат дека во животот никогаш не е доцна да бидете она што сакате да бидете или да го направите она што сакате.

Можеби некои нема да се согласат со вашите одлуки и желби, но како што велат – мој живот, моја работа.

Твитер корисничка која се потпишува како „Zoya“, објавила симпатичен статус кој наишол на различни реакции, како од нејзините пријателки, така и од нејзиното семејство.

Имено, кога таа наполнила 46 години одлучила да се тетовира.

Zoya@_velika_i_jaka_

Napunila 46 i reših da se tetoviram.
Ćerke oduševljene, majka se krsti, sestra i zet me zezaju a muž kaže da više neće sa mnom u isti krevet leći samo ako se usudim ☝️☝️☝️

Joj rode, što to ne reče pre 10 godina, dušu da odmorim 🤗😂😂😂🤪
Ps: sutra zovem da zakažem 😉

151 people are talking about this

„Наполнив 46 и решив да се тетовирам. Ќерките се воодушевени, мајка ми се крсти, сестра ми и зет ми ме зезаат, а сопругот вели дека повеќе нема да спие со мене во исти кревет ако се осудам на такво нешто. Па зошто не го кажа тоа пред 10 години, да си ја одморам душата. Утре ќе се јавам да закажам.“

Коментарите под објавата биле поделени. Едни мислат дека тетоважата ѝ е лош потег ако поради тоа го загуби сопругот, а други кои исто како неа се во зрели години, одлучиле да се осудат да ја направат првата тетоважа.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...