-3.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Забава Гоце Вегета до Васко Ефтов: Проштевај шо не те гледам во очи...

Гоце Вегета до Васко Ефтов: Проштевај шо не те гледам во очи додека зборувам.

Translate (Eng):[gtranslate]

Гоце Цветковски е кандидат за градоначалник на Охрид на Движењето Бојкотирам, а оваа движење своите кандидати ги има номинирано на листите на партијата ТМРО на Ванчо Шехтански. Гоце стекна огромна популарност кај граѓаните по една телевизиска дебата кога на своите против кандидати од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, на изборитре за градоначалник на Охрид, им даде вегета за да можат да замезат со парите што ги “лапаат” од државата.

https://twitter.com/VikoInspektor/status/1444793681576353797?s=19Видео Тука

Гоце Цветковски кажа дека и порано се бавел со политика и дека е еден од основачите на партијата Левица во Охрид, но дека неговото членство било замрзанато од Президиумот на партијата бидејќи не се согласувале со него за знамето од Кутлеш и за некои историски прашања.

РЕКЛАМА

Во емисијата Во Центар, Гоце Цветковски категорично кажа дека без разлика на последиците неговата прва одлука ако стане градоначалник ќе биде да го симне сегашното знаме пред општината и да го стави старото знаме на Македонија, кое беше сменето по барање на Грција.


Извор: Во Центар