19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваГоце Вегета до Васко Ефтов: Проштевај шо не те гледам во очи...

Гоце Вегета до Васко Ефтов: Проштевај шо не те гледам во очи додека зборувам.

Гоце Цветковски е кандидат за градоначалник на Охрид на Движењето Бојкотирам, а оваа движење своите кандидати ги има номинирано на листите на партијата ТМРО на Ванчо Шехтански. Гоце стекна огромна популарност кај граѓаните по една телевизиска дебата кога на своите против кандидати од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, на изборитре за градоначалник на Охрид, им даде вегета за да можат да замезат со парите што ги “лапаат” од државата.

https://twitter.com/VikoInspektor/status/1444793681576353797?s=19Видео Тука

Гоце Цветковски кажа дека и порано се бавел со политика и дека е еден од основачите на партијата Левица во Охрид, но дека неговото членство било замрзанато од Президиумот на партијата бидејќи не се согласувале со него за знамето од Кутлеш и за некои историски прашања.

Во емисијата Во Центар, Гоце Цветковски категорично кажа дека без разлика на последиците неговата прва одлука ако стане градоначалник ќе биде да го симне сегашното знаме пред општината и да го стави старото знаме на Македонија, кое беше сменето по барање на Грција.


Извор: Во Центар

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...