22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Бракот на ВМРО со Алијанса е осуден на развод

Заев: Бракот на ВМРО со Алијанса е осуден на развод

Бракот на ВМРО-ДПМНЕ со Алијанса за Албанците е осуден на развод. „Чиста Македонија“ и „Македонци варвари“ не одат заедно. ВМРО-ДПМНЕ и АА се како два остри камења коишто се тријат и затоа ќе си останат и во опозиција и заробени таму во минатото, рече премиерот Зоран Заев при вечерашниот митинг во Тетово.

Видеото можете да го погледнете тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...