0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Директорката на УЈП заедно заедно со нејзниот татко, актерот Ѓокица Лукаревски скенираат...

Директорката на УЈП заедно заедно со нејзниот татко, актерот Ѓокица Лукаревски скенираат фискални сметки

Translate (Eng):[gtranslate]

И таткото на диркторката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска, актерот Ѓокица Лукаревски се вклучи во промоцијата на мерката „МојДДВ“.

На својот фејсбук профил, Лукаревска објави фотографија на којашто заедно со својот татко додека пијат кафе скенираат сметки.

„Скенираме“, напиша Лукаревска.

РЕКЛАМА

Во промоцијата на мерката досега се вклучија голем број јавни личности и политичари.