7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаКражба на годината во Македонија: Кумановци од својот татко украле 13.800 евра

Кражба на годината во Македонија: Кумановци од својот татко украле 13.800 евра

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С.(30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 22.09.2019 во куќата на нивниот татко Р.С.(65) на ул.„Драги Шутевски“ во Куманово, пријавените извршиле разбојништво и му одзеле 13.800 евра.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...