15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваМудра приказна - Говорот на поранешниот претседател на Кока Кола

Мудра приказна – Говорот на поранешниот претседател на Кока Кола

Замислете дека животот е игра во која вие сте жонглер и жонглирате со пет топчиња. Секое топче преставува- РАБОТА,
ФАМИЛИЈА, ЗДРАВЈЕ, ПРИЈАТЕЛИ И ДУХОВНОСТ.
Се трудите додека жонглирате секоја од нив да остане во воздухот.
Набрзо ќе разберете дека топчето кое ја преставува РАБОТАТА е гумено и доколку ви падне ќе отскокне повторно во вашите
раце. Останатите четири топчиња-ФАМИЛИЈАТА, ЗДРАВЈЕТО, ПРИЈАТЕЛИТЕ И ДУХОВНОСТА се направени од стакло.Ако ви
падне било кое од нив, ќе остави непоправлива трага, пукнатина или потполно ќе се уништи.
Никогаш нема да бидат исти.
Ти кој што го читаш ова мораш да го разбереш и да се стремиш кон тоа!
Работете ефикасно на работното место и одете си од работа на време.Поделете го слободното време со вашите ПРИЈАТЕЛИ И
ФАМИЛИЈАТА и имајте соодветен одмор.
“Вредноста има вредност само ако вредноста е вреднувана“ – Bryan Dyson, поранешен претседател на одборот на Кока Кола.

факултети

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...