-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаUncategorized @mkДа беше Тоше жив и да те слушнеше само колку убаво пееш:...

Да беше Тоше жив и да те слушнеше само колку убаво пееш: Кога ќе го слушнете ова момче како пее, за момент ќе почуствувате дека Тоше е жив.

Дванаесет празни години без нашиот Тоше. Помина точно толку време од оној кобен 16 октомври, кога во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка не напушти нашата музичка ѕвезда, хуман и добар човек каков не сме виделе претходно и после него. Несреќата се случи на 16 октомври 2007 година.

По тој повод еден од најголемите фанови на Тоше, Васил Ангелов препеа една од многубројните негови хитови.

Слушнете ја тука:

 

Васил Ангелов е млад тинејџер кој потекнува од музичко семејство. Негов татко е академскиот музичар и долгогодишен член на групата „Арија“, Здравко Ангелов,  па не е ниту чудно, ниту изненадување што музиката полека од хоби на Васил му станува идна професија.Image may contain: 1 person, standing, sky, shoes, outdoor and water

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...