23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија ДЕЧКИ: ИМАМЕ ДАТУМ ЗА ДИНО МЕРЛИН

ДЕЧКИ: ИМАМЕ ДАТУМ ЗА ДИНО МЕРЛИН

Translate (Eng):[gtranslate]

Дино Мерлин, босанскиот пејач, ќе настапува на скопскиот Плоштад Македонија за дочекот на Нова Година. Ова денеска го соопштија градоначалникот Шилегов и самиот Мерлин на прес-конференција.

„Малку се ѕвезди на Балканот, а Дино е една од нив. Уште во април го договоривме настанот и очекувам голем број посетители не само од земјава. Најавата е волку рано токму поради тоа, бидејќи сметаме дека така љубителите на Дино од регионот ќе можат навреме да го испланираат дочекот на Нова година“, рече Шилегов.

Мерлин рече дека очекува многу публика, и заедно со него да ја прослават Новата година на Плоштадот.

РЕКЛАМА

„Градоначалникот беше толку упорен и одлучен да ме донесе во Скопје, што не можев да го одбијам. Најавувам концерт кој ќе биде многу поинаков од моите досега во Скопје. Чест ми е што ќе бидам во Скопје за Нова година“, рече Мерлин.

- Реклами -