2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаДЕЧКИ: ИМАМЕ ДАТУМ ЗА ДИНО МЕРЛИН

ДЕЧКИ: ИМАМЕ ДАТУМ ЗА ДИНО МЕРЛИН

Дино Мерлин, босанскиот пејач, ќе настапува на скопскиот Плоштад Македонија за дочекот на Нова Година. Ова денеска го соопштија градоначалникот Шилегов и самиот Мерлин на прес-конференција.

„Малку се ѕвезди на Балканот, а Дино е една од нив. Уште во април го договоривме настанот и очекувам голем број посетители не само од земјава. Најавата е волку рано токму поради тоа, бидејќи сметаме дека така љубителите на Дино од регионот ќе можат навреме да го испланираат дочекот на Нова година“, рече Шилегов.

Мерлин рече дека очекува многу публика, и заедно со него да ја прослават Новата година на Плоштадот.

„Градоначалникот беше толку упорен и одлучен да ме донесе во Скопје, што не можев да го одбијам. Најавувам концерт кој ќе биде многу поинаков од моите досега во Скопје. Чест ми е што ќе бидам во Скопје за Нова година“, рече Мерлин.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...