28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Заев: Оставка нема да си поднесам, ама затоа одиме на предвремени ...

Заев: Оставка нема да си поднесам, ама затоа одиме на предвремени избори и на уште една победа !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев на денешната прес-конференција во владата прифати да организира предвремени избори.

По дебаклот и недобивање на датум за преговори со ЕУ, реши да прифати и да организира предвремени парламентарни избори.

Тој рече дека на Македонија и се потреби брзи предвремени избори.

РЕКЛАМА
- Реклами -