4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаUncategorized @mkНема кражба на струја во ГТЦ, велат од семејството Бајрам

Нема кражба на струја во ГТЦ, велат од семејството Бајрам

Професионален модератор во име на семејството Бајрам денес пред новинарите изнесе повеќе информации за синоќешната акција на МВР во подрумските простории на ГТЦ, каде што беше пронајдена опрема за копање биткоини.

Според модераторот, во ГТЦ не се крадело струја.

-Компјутерската опрема во изнајмените простории во ГТЦ е согласно законот, увезена во нашата држава, за која уредно е платена царина и сите останати давачки кон државата. Изнајмениот простор се користи како маганцински простор, каде се врши и сервисирање на истата компјутерска опрема, при што сервисираната опрема се подготвува за извоз, велат од семејеството Бајрам.

Извор: Локално.мк

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...