20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Забава Хумористичната екипа на ''Празни Муабети'' прослави точно една година постоење- По повод...

Хумористичната екипа на ”Празни Муабети” прослави точно една година постоење- По повод роденденот тие не почастија со уште еден нов скеч

Translate (Eng):[gtranslate]

Празни Муабети го слават својот ПРВ роденден:

Пред точно една година во етер излезе првото видео наречено „Плажа“ со комична содржина на сега веќе популарното телевизиско шоу „Празни Муабети“, а денес по тој повод е објавен и вториот дел од видеото „Плажа“.

РЕКЛАМА

Тимот на Шило Магазин им го честита роденденот и им посакува уште долги години успешна работа, и да продолжат да ги крадат нашите насмевки како и до сега.

- Реклами -