6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЗабаваХумористичната екипа на ''Празни Муабети'' прослави точно една година постоење- По повод...

Хумористичната екипа на ”Празни Муабети” прослави точно една година постоење- По повод роденденот тие не почастија со уште еден нов скеч

Празни Муабети го слават својот ПРВ роденден:

Пред точно една година во етер излезе првото видео наречено „Плажа“ со комична содржина на сега веќе популарното телевизиско шоу „Празни Муабети“, а денес по тој повод е објавен и вториот дел од видеото „Плажа“.

Тимот на Шило Магазин им го честита роденденот и им посакува уште долги години успешна работа, и да продолжат да ги крадат нашите насмевки како и до сега.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...