4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваКичевчанката Ана Трпеска: Од фотомоделсто не се живее, мора да работам и...

Кичевчанката Ана Трпеска: Од фотомоделсто не се живее, мора да работам и приватно…

Дали добро се живее во Македонија да си модел или манекен или пак инфлуенер, ексклузивно за Шило Магазин ни открива сексипилната Ана Трпеска од Кичево.

Ане: Живееме во мала земја каде што едноставно несме заштитени баш како што треба и секако не е доволно платено.
Инаку тука е многу тешко да живееш само од тоа мора да работиш а фотомоделарството

Од каде идејата да се занимаваш баш со оваа професија.

Ане: Јас несум манекенка работам само како фотомодел и на тоа поле нема некои определени стандарди како кај манекенка, и секој што е фотогеничен може да биде фотомодел.
Идејата за фотомодел…па тоа е модата страст,сеќа и хоби.
🙂🙂🙂

Шило: Дали би се соблекла гола за странско списание или пак за Македонско списание и за колку би го направила тоа?!

Ане:Па зошто да не,
ако погледнеме по светот многу ѕвезди се соблекуваат голи за некое списание.

5. Каде и на колку телевизии до зега Ана се има појавено?!


Не сум се појавувала многу по телевизии, несакав да одам до крајности многу добар дел на слики ги имам направено во ИН продукција со која и снимавме спот за една тажна песна, па оваа прилика би е искористила да му се заблагодарам на Ване од ИН продукција.

6. Кој се грижи за твојот изглед?!

За мојот изглед најчесто се грижам сама со оглед на тоа што сум и козметичарка па кога имам време си посветувам внимание на себе.

Дали Ана има дечко и какви мажи сака.

Немам дечко!

…Па секоја девојка (жена) сака да биде во центарот на машкиот свет, јас немам проблем со тоа 🤣🤣🤣
би сакала маж кој е потполно посветен на разговорот со мене и кој не ги гледа прекрасните девојки околу него иако секоја девојка би го сметала за неодолив.

9. Лето или Зима?!?

Дефинитивно зима!
Многу сакам снег со оглед на тоа што сум од Кичево тука знае да има многу снег.

Дали Ане е обожавател на естеската хирургија и дали има некаки корекции напавено?

Освен корекција на устата немам ништо друго правено се на мене е природно.

Со оглед на твојата популарност на социјалните мрежи и после толку многу провокативни фотогафии ибјавени, дали имаш добиено непристојни пораки?!?

Со развојот на технологијата, интернетот и потребата за постојана комуникација со пријателите се наметнува и користењето на социјалните мрежи.
Секако дека има многу непристојни пораки и предлози и секоја втора порака е непристојна, од злоупотреба на кориснички мејл адреси, омаловажување…и многу други работи јас лично го сметам за еден вид насилство.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...