4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија''И Скопјани има со што да се пофалат''-Скопје меѓу десетте најзагадени градови...

”И Скопјани има со што да се пофалат”-Скопје меѓу десетте најзагадени градови во светот.

Откако вчера Куманово се најде на првото место според загаденост во светски рамки, денеска и Скопје е меѓу десетте најзагадените градови во светот.

Во Скопје изутрината во воздухот беа измерени 129 микрограми ПМ 10 честици на метар кубен со што главниот град се најде на 10-то место по загаденост на воздухот во светот.

Претходните два дена алармантна загаденост имаше во Куманово, каде ПМ 10 честиците беа 35 пати над дозволената граница, односно над 1800 микрограми на метар кубен.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...