7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваНа што помислуваат мажите кога жената прва ќе им пријде?

На што помислуваат мажите кога жената прва ќе им пријде?

Иако веќе неколку децении се сосема нормално жените први да им пријдат на мажите, статистиките сѐ уште потврдуваат дека и понатаму мажите се тие што воглавно први им приоѓаат на жените и од кои поголемиот дел од жените тоа го очекуваат. Некои одбиваат да им пријдат на мажите поради срам, некои поради страв дека ќе бидат одбиени, а пак трети поради стравот дека нивното однесување ќе биде протолкувано на погрешен начин.

Но, она што треба да го запомните е дека и најсамоуверените личности понекогаш се соочуваат со одбивање и дека на ниту еден маж, како на ниту една жена не им е целосно сеедно кога тргнуваат во освојување на потенцијален партнер/партнерка. Ако ве мачи помислата дека тој ќе го протолкува вашето однесување на погрешен начин и дека поради тоа ќе ве смета за лесна жена, слободно издишете затоа што мажите воопшто не мислат на такви работи.

Како што признаваат голем број мажи, единствено што чувствуваат кога жената ќе им пријде е апсолутно олеснување. Буквално им олеснува што следниот час нема да размислуваат за тоа дали жената ќе ги одбие, дали би требало да се обидат да ја бакнат и дали воопшто и се допаѓаат. Значи, следниот пат кога ќе забележите дека постои хемија помеѓу вас и него, слободно пријдете му први и поштедете го од маките.

ивор:нетпресс.ком.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...