9 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Заев утре кај Конте во Рим, па на проштална вечера со Могерини

Заев утре кај Конте во Рим, па на проштална вечера со Могерини

Translate (Eng):[gtranslate]

ретседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во вторник на 29 октомври во Рим ќе оствари работна посета на Италијанската Република, на покана на италијанскиот премиер, Џузепе Конте.

Премиерот Заев својата работна агенда на 29 октомври ќе ја продолжи во Брисел, каде на покана на високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини, ќе учествува на нејзината проштална работна вечера со лидерите на земјите од Западен Балкан.

РЕКЛАМА
- Реклами -