Почина 2 годишно дете – Наместо за лекување таткото ги истрошил парите од донации на проститутки, забава и дрога

Две годишното  детенце кое боледувало од ретка болест и за која биле потребни финансиски средства за лекување почина денес во Салвадор од спинална дегенеративна болест.

Таткото на детенцето Мигуел Лерој  е уапсен одкако мајката Карен Родригез  пријавила дека ги снемало парите за лекување кои биле собирани од донации. Од 358 000 долари кои пристигнале од донации таткото истрошил 260 000долари на скапи хотели, проститутки, облека, скапи збави и дрога.

Малиот Жоао АЛвез починал во својот дом од срцев удар а локалните власти се согласија да надоместат дел од парите кои несовесно ги потрошил неговиот татко за кој следува затворска казна.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here