2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаСветПочина 2 годишно дете – Наместо за лекување таткото ги истрошил парите...

Почина 2 годишно дете – Наместо за лекување таткото ги истрошил парите од донации на проститутки, забава и дрога

Две годишното  детенце кое боледувало од ретка болест и за која биле потребни финансиски средства за лекување почина денес во Салвадор од спинална дегенеративна болест.

Таткото на детенцето Мигуел Лерој  е уапсен одкако мајката Карен Родригез  пријавила дека ги снемало парите за лекување кои биле собирани од донации. Од 358 000 долари кои пристигнале од донации таткото истрошил 260 000долари на скапи хотели, проститутки, облека, скапи збави и дрога.

Малиот Жоао АЛвез починал во својот дом од срцев удар а локалните власти се согласија да надоместат дел од парите кои несовесно ги потрошил неговиот татко за кој следува затворска казна.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...