4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветНаместо за лекување таткото ги истрошил парите од донации на жени, забава...

Наместо за лекување таткото ги истрошил парите од донации на жени, забава и дрога- Почина 2 годишно детенце

Две годишното  детенце кое боледувало од ретка болест и за која биле потребни финансиски средства за лекување почина денес во Салвадор од спинална дегенеративна болест.

Таткото на детенцето Мигуел Лерој  е уапсен одкако мајката Карен Родригез  пријавила дека ги снемало парите за лекување кои биле собирани од донации. Од 358 000 долари кои пристигнале од донации таткото истрошил 260 000долари на скапи хотели, жени, облека, скапи збави и дрога.

Малиот Жоао АЛвез починал во својот дом од срцев удар а локалните власти се согласија да надоместат дел од парите кои несовесно ги потрошил неговиот татко за кој следува затворска казна.

 

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...