10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопад

Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопад

Доколку барате некое интересно место за да се одморите и опуштите, тогаш хотелот „Montaña Mágica Lodge“ во Чиле е совршеното место за таа прилика. Чувството кое ќе го доживеете таму е неверојатно благодарение на прекрасната природа и комфорот кој го нуди самото место.Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадХотелот е изграден да наликува на вулкан, а наместо лава од него тече водопад. Доколку пак сакате да видите вистински вулкан, во близина на самиот хотел се наоѓа вулканот Аренал. Гостите во овој хотел доживуваат едно навистина несекојдневно искуство. Тие можат да уживаат во безброј удобности. Интересни детали се џакузито направено од огромно стебло од дрво, кое го има во секоја соба, прекрасниот поглед кон дождовните шуми на Чиле, мостчето кое е единствениот начин да се влезе во хотелот и другите слични работи кои можат да се најдат во него. Ноќевање на ова место може да ве чини од 250 до 400 долари.Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопад

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...