7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваХеликоптер изработен во соработка со Мерцедес

Хеликоптер изработен во соработка со Мерцедес

Компанијата „Еурокоптер“ е виновникот кој стои зад ова импресивно дело, хеликоптерот EC145 кој е направен во соработка со автомобилскиот производител „Мерцедес“. Прекрасниот модел е придвижуван од дупли турбински мотор, а во неговата луксузна кабина можат да се раскомотат 8 луѓе.
Хеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесКабината која е направена од дизајнерите на „Мерцедес“ е одлично средена со бели кожни столчиња за добра комоција на патниците, а големата остава, дозволува да се понесе поголем багаж со себе. Дрвените детали се забележуваат на неколку места, а таванот и подот се целосно направени од дрво. Мерцедес е вклучен и во пилотската кабина, каде што е вграден софистициран електронски систем. Хеликоптерот е достапен за продажба, па доколку сакате да си го подновите вашиот возен парк, ќе треба да издвоите 5,5 милиони американски долари.Хеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со Мерцедес

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...