12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Свет Во Белград убиен Љубомир Марковиќ Киќи, водачот на навивачите на Партизан

Во Белград убиен Љубомир Марковиќ Киќи, водачот на навивачите на Партизан

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва во близина на бензинска пумпа во Врачар, Белград е застрелан 37-годишен маж со два куршуми во глава.

Како што неофицијално дознава Курир.рс, станува збор за кик-боксерот Љубомир Марковиќ Киќи, кој бил и лидер на навивачите на Партизан, а кај него исто така било пронајдено оружје.

Силни полициски сили се се уште на терен, а блокиран е целиот крај и околината во потрага по убиецот, информираат српските медиуми.

РЕКЛАМА

Како што пишуваат тамошните медиуми, испукани биле 8 куршуми. Марковиќ се обидел да му избега на убиецот трчајќи кон блиската бензинска пумпа каде паднал погоден, а потоа убиецот му пришол и му испукал уште еден куршум во глава.

извор нептрес