Во Белград убиен Љубомир Марковиќ Киќи, водачот на навивачите на Партизан

Вечерва во близина на бензинска пумпа во Врачар, Белград е застрелан 37-годишен маж со два куршуми во глава.

Како што неофицијално дознава Курир.рс, станува збор за кик-боксерот Љубомир Марковиќ Киќи, кој бил и лидер на навивачите на Партизан, а кај него исто така било пронајдено оружје.

Силни полициски сили се се уште на терен, а блокиран е целиот крај и околината во потрага по убиецот, информираат српските медиуми.

Како што пишуваат тамошните медиуми, испукани биле 8 куршуми. Марковиќ се обидел да му избега на убиецот трчајќи кон блиската бензинска пумпа каде паднал погоден, а потоа убиецот му пришол и му испукал уште еден куршум во глава.

извор нептрес

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here