ЗЕКИРИ СЕ ОЖЕНИ ПО ВТОР ПАТ, КУМ БИЛ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

Неговата сопруга е Бисера Јордановска која е поранешна директорка на „Алсат М“ телевизија.

Венчавката се случила во хотелот Double Tree by Hilton, каде потоа продолжиле и со свадбена веселба. Кум на свадбата бил премиерот Зоран Заев со неговата сопруга Зорица Заева.

На свадбената прослава присуствувале и многу други познати личности.

Зекири и Јордановска биле во долгогодишна врска, и на двајцата ова им е втор брак, а пратеникот од претходниот брак има и две деца.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here