20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Самоук уметник му дава нов лик на зеленилото во Охрид

Самоук уметник му дава нов лик на зеленилото во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанецот Кадри Селман веќе неколку години создава уметност на невообичаен начин. Од грмушките и тревниците во градот прави фигури со различни форми

Автор: Мики Трајковски

РЕКЛАМА
- Реклами -