28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаФОТО: Сопругата на Никола Груевски се журка на роденденска прослава

ФОТО: Сопругата на Никола Груевски се журка на роденденска прослава

Боркица Груевска, долгогодишната сопруга на експремиерот и бегалец Никола Груевски пред неколку дена беше забележана во скопски локал каде се забавуваше со свои пријатели. Ова е нејзино прво јавно појавување, откако нејзиниот сопруг стана азилант во Унгарија. Судејќи според фотографиите, таа е видно расположена и насмеана.

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

Претходно, Груевска не се појави заедно со нејзиниот сопруг кога тој го бранеше неговиот докторат на Економскиот факултет во Скопје. Наместо неа, нејзините две ќерки беа во придружба на нивната баба, Нада. Никола и Боркица се заколнаа на вечна љубов на 10 мај 2007 година.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...