4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветСвингери тргнале во жешка акција, а потоа за малку ќе загинеле! Почнале...

Свингери тргнале во жешка акција, а потоа за малку ќе загинеле! Почнале да паничат и веднаш ја прекинале забавата

Полуголите гости во свингерскиот клуб се нашле на улица во Германија, бидејќи објектот во кој биле бил евакуиран.

Во саботата на 2-ри ноември во околу 21 часот Итната помош примила повик, а свингерите панично рекле дека пронашле едно лице без свест во една од просториите на клубот.

Кога дошле спасувачите, било откриено дека во просторијата има големи количини на јаглерод-моноксид.

Гостите веднаш биле оддалечени од клубот и им била укажана медицинска помош. Вкупно биле хоспитализирани седум лица.

Спасувачките служби од таа причина ја евакуирале цела зграда, односно 350 луѓе.

Евакуираните свингери морале да го чекаат крајот на операцијата надвор, и тоа замотани во пешкири. Останатите гости биле згрижени и прегледани во автобуси и шатори.

Уште не е јасно како јаглерод-моноксидот протекол во свингерскиот клуб.

“Сите мерења на пожарната служба беа негативни”, рекле спасувачите.

Во моментов се бара причината за протекувањето. На самото место имало вкупно 100 спасувачки тимови.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...