18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија 40 дена старо бебе почина во Драчево

40 дена старо бебе почина во Драчево

Translate (Eng):[gtranslate]

На 05.11. 2019 околу 07.00 часот во Полициска станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека во домот на ул.„Пат за Китка“ починало машко бебе старо околу 40 дена, од татко И.М.(32) и мајка Р.М.(23), двајцата од Скопје.

Од страна на лекар е констатирана смрт, без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатото бебе е предадено на обдукција. Увид извршила екипа од Полициската станица Драчево.

РЕКЛАМА
- Реклами -