7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветКалуѓерки забремениле за време на мисионерско патување

Калуѓерки забремениле за време на мисионерско патување

Католичката црква започнала истрага откако две чесни сестри се вратиле бремени после мисија во Африка. И двете имаат африканско потекло, но припаѓаат на различни манастирски редови на Сицилија.

Тие биле избрани да ја шират мисијата во родната земја, наведува италијанската новинска агенција АСНА. Првата има 34 години и бременоста ја открила на лекарски преглед, откако извесен период се жалела на болки во стомакот.

Втората, чија возраст не е позната, но се знае дека потекнува од Мадагаскар, се вратила во родната земја.

Двете жени најверојатно имале сексуални односи за време на мисионерското патување, а со тоа ги прекршиле правилата на католичката црква. Но, голема е веројатноста на таа која останала во редот, да ѝ дозволат да го роди детето во црквата, бидејќи католичките учења секогаш се водат по тоа дека добросостојбата на децата е најважна.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...