ТАТКО И ЈА ДРОГИРАЛ И ЈА СИЛУВАЛ, ПА ЗАПОЧНАЛЕ ВРСКА- СЛАВНАТА АКТЕРКА ПРИЗНА ДЕКА СЕМЕЈСТВОТО ЈА ОТФРЛА

Мекензи Филипс (59) ја шокираше јавноста пред неколку години кога во шоуто на Опра Винфри откри дека е во врска со нејзиниот татко, покојниот пејач на „Мамас и Папас“, Џон Филипс. Исто така, таа призна дека нејзиното семејство ѝ забележува што ги открила деталите за нивната инцестуална врска во јавноста.

Актерката во својата нова книга пишува за лекувањето од зависности, откривајќи дека нејзиното семејство верувало дека самата е виновна за сè што ѝ се случило.

„Не ме канат на роденденски забави, лути ми се и ми кажуваат дека не се подготвени да ми простат. Тие не сакаат да ми простат што сум малтретирана како дете, но и за фактот што зборував за сè во јавноста“, рече таа.

Мекензи ја откри страшната тајна во 2009 година во книгата „High on Arrival“, во која напиша дека нејзиниот татко ја силувал кога имала 19 години, додека и двајцата биле под дејство на дрога и алкохол. Таа исто така во книгата напиша дека нејзиниот татко ја силувал ноќта пред нејзината венчавка и дека подоцна тие доброволно започнале врска која траела десет години, сè до 1989 година кога забременила, но не била сигурна дали очекува дете со нејзиниот татко или со сопругот. Филипс го платил абортусот, а Мекензи открива дека по тоа не сакала никој да ја допира.

Мекензи спиеше со Мик Џегер на 20-годишна возраст. Тој тогаш бил оженет со најбараниот модел, Џери Хол. За време на сексот им пречел нејзиниот татко, кој, како што вели, бил љубоморен.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here