20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветДодека нашите Јутјубери пијат мочка и глумат лудило, овој јутјубер одеше од...

Додека нашите Јутјубери пијат мочка и глумат лудило, овој јутјубер одеше од врата на врата и им делеше пари да ги платат сметките.

Српскиот јутјубер Данило Бадњар, познат како Чода, одлучи да биде хуман и да им помага на луѓето со тоа што ќе им плаќа на луѓето месечни сметки.Тој, им тропаше на врата на луѓето и под изговор дека планира да се досели во нивниот крај, се распрашуваше колку плаќаат за режиски трошоци за еден месец. Меѓутоа, кога ќе му кажат, Данило на луѓето им кажуваше дека сака да им помогне и да им ја подари таа сума на пари.

Данило најпрвин се упати кај една жена на која и даде 3000 динари. Потоа кај човек кој јутјуберот доби информации дека е воен инвалид, но дека морал да чисти за да заработи за егзистенција на неговото семејство. Кога јутјуберот му дал 17.000 динари за месечни трошоци-бил во чудење, не му се верувало.

– Што, овие се за мене? Која обврска ја имам јас пред тебе? Вие нема да дојдете утре и да речете: “Ти дадов 17.000 динари?” – праша зачудено човекот, кој го прегрна Данило кога му дал пари.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...