30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Uncategorized @mk Заев заедно со Мицотакис и Борисов ќе учествува на Самит во Солун

Заев заедно со Мицотакис и Борисов ќе учествува на Самит во Солун

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Владата, Зоран Заев, утре ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември.

Премиерот Заев, на овој самит е поканет заедно со претседателите на владите на Грција и Бугарија, Кирјакос Мицотакис и Бојко Борисов за да земат учество на дискусијата „Југоисточна Европа: Иницијативи за регионална соработка и реформи”, која ќе се одржи во четврток навечер на 14 ноември.

Самитот во Солун оваа година се одржува по четврти пат, во организација на Федерацијата на индустриите на Грција, во партнерство со Конфедерацијата за трговија и претприемништво, и Американско-грчката стопанска комора.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -