15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваКоњот кој прошета низ Скопје е згрижен, и моментално ужива со ''семејството''...

Коњот кој прошета низ Скопје е згрижен, и моментално ужива со ”семејството” (ВИДЕО)

Коњот што  беше виден во центарот на Скопје кај Рекорд пред два дена беше спроведен од полициско возило.

Многумина се изненадија кога бел коњ им се појави пред автомобилите на најфреквентната улица во Скопје.

Последните фотографии од коњот се направени истиот ден на кои се гледа како по него оди полициско возило со вклучени ротациони светла.

Но ние успеавме да дојдеме до видео, како тој си ужива во неговиот стан после долгата прошетка со винце на маса и добра храна со своето ”семејство”

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...