20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Јапонци играат македонско оро и пијат македонско вино

Јапонци играат македонско оро и пијат македонско вино

Translate (Eng):[gtranslate]

Во јапонскиот град Чигасаки на фестивал  на кои се презентираа храната и виното на повеќе земји, група Јапонци, облечени во македонски народни носии играа оро.

Според информациите, овој фестивал го посетија на 40 000 Јапонци.

Извор Канал 5

РЕКЛАМА

- Реклами -