18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Заев: Драги работници нека ви е честито новото покачување на минимална плата...

Заев: Драги работници нека ви е честито новото покачување на минимална плата од 14.500 денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Честитки до сите работници и работнички! Законот за минимална плата е изгласан во Собранието.

Уште од следниот месец минималната плата ќе изнесува 14.500 денари. Секој граѓанин заслужува да има пристоен живот, затоа минималната плата од 9.500 денари на почетокот на мандатот, ја зголемивме на 14.500 денари.

Го подобруваме животниот стандард на граѓаните и продолжуваме да се бориме Северна Македонија да стане поубаво место за сите.

РЕКЛАМА
- Реклами -