18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Шенка Колозова за Ѓорѓи : И ден денес кога ќе се спомене...

Шенка Колозова за Ѓорѓи : И ден денес кога ќе се спомене неговото име плачам

Translate (Eng):[gtranslate]

Шенка Колозова: И ден денес кога ќе се спомене неговото име, плачам. Шенка Колозова и после 16 години од смр*а се сеќава на нејзиниот Ѓорѓи. Таа пред објективот на Бекстејџ со солзи во очите зборуваше за животот по заминувањето на царот Колозов.

Во интервју за Бекстејџ, Шенка Колозова, зборувала за работите со кои сега се занимава, за животот по смр*а на сопругот Ѓорѓи и за други работи кои се дел од нејзиниот живот. Актерката со која пораснаа голем број генерации беше дел од легендарното актерско дуо Колозови.

РЕКЛАМА

Шенка, по бројните претстави за возрасни и за деца кои ги играла низ цела Македонија, решила да се повлече од актерството:

“Пред две години реков: “Мене ми е доста, не можам веќе” и затоа прифатив да бидам зад сцената”, изјавила таа и додала дека го користи слободното време за одмор во старата куќа во едно охридско село.

Шенка  сопругот вели дека жали што нејзиниот сопруг Ѓорѓи Колозов, не е тука за да се радува на одредени моменти, но и признала дека со текот на времето ѝ е сè потешко:

Многумина ќе ви кажат дека со времето се поминува, меѓутоа не со времето ти е се потешко и потешко.. Не поминува тоа. Сите велат леле греота ти, не сум греота јас. Јас сум тука живеам, се радувам, плачам, чувам внуци. Греота е тој што повеќе го нема.”

После толку години одлучи за прв пат да се отвори и каже на пошироката јавност како навистина се чувствува.

Што друго кажа погледнете во прилогот:

- Реклами -