14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Uncategorized @mk Конечно убава вест од Македонија: „Бисер“ и „Поинт“ му го разубавија...

Конечно убава вест од Македонија: „Бисер“ и „Поинт“ му го разубавија роденденот на ова момче од Струмица.

Translate (Eng):[gtranslate]

Момче по име Ербе кое секојдневно граѓаните на Струмица го гледаат на струмичкиот плоштад. Тој е културен и мирен, без да прави проблеми. Младите кои секојдневно пијат кафе низ кафулињата велат дека тој е пример како треба да се однесуваат останатите. Неодамна Ербе го прослави својот роденден, но овојпат во друштво на „Бисер“ и салонот за убавина „Поинт“. Санја Петрова која е вработена во „Бисер“ вели дека Ербе заслужува големо внимание бидејќи е прекрасно момче. „Ние сме уште посреќни што му го разубавивме роденденот“– вели таа. Среќен роденден и од нас Ербе!

РЕКЛАМА
- Реклами -