21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Забава Секоја жена би посакала маж како Милан: Купил две гробни места, едно...

Секоја жена би посакала маж како Милан: Купил две гробни места, едно за идната сопругата другото гробно место за него.

Translate (Eng):[gtranslate]

Милен им прави проблеми на селските власти, ни помалку, ни повеќе, во врска со гробните места на селските гробишта.

Милен си запоседнал и веќе уредил седум парцели на селските гробишта за четири гробни места. Проблемот е што дома тие се тројца – тој и неговите родители. Четвртото, вели, дека е за неговата сопруга. Е тука настанува фрката – бидејќи Милен не е женет. Вели дека гробното место го чува за жената со којашто ќе се ожени. Внимателен и грижлив човек.

РЕКЛАМА
- Реклами -