6.7 C
Ohrid
недела, ноември 29, 2020
Почетна Македонија Полицаец едвај спасил жива глава додека го носеле пациенот во Психијатриска болница.

Полицаец едвај спасил жива глава додека го носеле пациенот во Психијатриска болница.

Translate (Eng):[gtranslate]

28-годишно момче нападнало полицаец при асистенција на екипа на Брза помош за негово спроведување на Психијатрија.

Во СВР Скопје вчера во 17:23 часот било пријавено дека во село Зелениково, скопско, Т.Б.(28) од Зелениково физички нападнал полициски службеник при асистенција на екипа на итна медицинска помош за негово спроведување во Психијатриска болница при Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -