16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Во Србија се продаваат чоколатца, обложени со Голема Албанија

Во Србија се продаваат чоколатца, обложени со Голема Албанија

Translate (Eng):[gtranslate]

Во неколку големи маркети во Србија се појавиле бонбониери со скандалозна содржина. Во нивната внатрешност имало чоколатца со облик на Голема „Албанија“.

Покрај тоа, на нив пишувало дека се „увоз од Косово“ што е спротивно од српските трговски закони според кој Косово е составен дел од Србија и во никој случај не може да биде да биде увозен производ.

Се испитува како спорниот артикл се нашол во продавниците.

РЕКЛАМА
- Реклами -