20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена...

Заев: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

Откако Милошоски изјави дека на лидерската средба Заев рекол дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена, Заев го обвини дека кажува лажги со опашки.

Но месец дена подоцна навистина Катица оди во домашен притвор, но да видеме што ќе излаже сега премиерот и што ќе изјави за сето ова.

Заев пред месец дена очекувал дека е логично Катица Јанева да бара олеснување, но дека тој лично не се залагал за тоа, како што изјавиле од опозицијата. За преговорите околу СЈО изјави дека ќе продолжат, ќе се разговара секој ден.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...