17.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Фуркан Салиу е кошмар за политичарите: Госпоѓо Јанева, дали таа јакна може...

Фуркан Салиу е кошмар за политичарите: Госпоѓо Јанева, дали таа јакна може да ви го собере срамот (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Фуркан Салиу и овојпат заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари до станот на нејзиниот син Лазар, каде поранешната специјална обвинителка ќе го отслужува куќниот притвор.

Госпоѓо Јанева, дали таа јакна може да ви го собере срамот, ја праша овојпат Салиу, но за жал не доби одговор.

РЕКЛАМА
- Реклами -