16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Спорт Македонија го победи Израел за историскo трето место во квалификациите (ВИДЕО)

Македонија го победи Израел за историскo трето место во квалификациите (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар пласман во едни квалификации.

Македонија заврши на третото место, историски најдобар пласман за нашата селекција во едни квалификации. Вечерва го совладавме Израел со 1-0, а за третото место добивме помош и од Полска која ја совлада Словенија со 3-2. Поради подобриот меѓусебен дуел сме пред Словенците со ист број на бодови.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -