7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаНа граѓаните им „пукна“ филмот: Тргнете ни ги извршителите од врат зошто...

На граѓаните им „пукна“ филмот: Тргнете ни ги извршителите од врат зошто правдата ќе ја земеме во свои раце.

На протест пред Министерството за правда граѓани се пожалија дека платите и пензиите не им стигнуваат да ги подмират наталожените долгови и камати за извршители..

За 1 денар долг плаќаат и по 600.000 денари заостаната камата, се пожалија некои од нив порачувајќи „Симнете ни ја јамката околу вратот или правдата ќе ја земеме во свои раце“.

Доколку институциите не направат ништо околу укинување на извршителите, од здружението „Стоп на извршителите“ најавија протести секој вторник.

Во моментов околу 88 илјади граѓни имаат блокирани сметки.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...