16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Ова се вика личен став: Котеска до Борисов, вие сте фашистички окупатори.

Ова се вика личен став: Котеска до Борисов, вие сте фашистички окупатори.

Translate (Eng):[gtranslate]

Реакција на заканата на бугарскиот премиер Борисов кој порача дека ако некој некој каже дека Бугарија е фашистички окупатор, тогаш нема да добие бугарска помош!

Откако денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му врати дека Гоце Делчев е Македонец а Македонците говорат македонски и професорката Јасна Котеска контра Борисов во врска со фашистичката окупација.

“Па еве ЈАС лично ТВРДАМ дека СТЕ ФАШИСТИЧКИ окупатори во 2 св. војна. #bojkoborisov Тоа е историски факт. Ало бре и историски факти ли ќе менувате како ќе ви текне??”, прашува Котеска.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -