11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаОва се вика личен став: Котеска до Борисов, вие сте фашистички окупатори.

Ова се вика личен став: Котеска до Борисов, вие сте фашистички окупатори.

Реакција на заканата на бугарскиот премиер Борисов кој порача дека ако некој некој каже дека Бугарија е фашистички окупатор, тогаш нема да добие бугарска помош!

Откако денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му врати дека Гоце Делчев е Македонец а Македонците говорат македонски и професорката Јасна Котеска контра Борисов во врска со фашистичката окупација.

“Па еве ЈАС лично ТВРДАМ дека СТЕ ФАШИСТИЧКИ окупатори во 2 св. војна. #bojkoborisov Тоа е историски факт. Ало бре и историски факти ли ќе менувате како ќе ви текне??”, прашува Котеска.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...