16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Вработен во АРМ се обидел да силува колешка во касарната во Куманово

Вработен во АРМ се обидел да силува колешка во касарната во Куманово

Translate (Eng):[gtranslate]

Во СВР Куманово, вработена во АРМ пријавила дека во понеделникот околу 13 часот во касарната „Боро Менков“ во Куманово, нејзин колега се обидел да изврши обљуба над неа.

Известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -