20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Мицкоски: "Кога не може СДСМ јас лично ќе го донесам Ауди во...

Мицкоски: “Кога не може СДСМ јас лично ќе го донесам Ауди во Македонија.”

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја предводи партиската делегација којашто е во Лајпциг на Конгресот на сестринската партија Германската демократска унија (ЦДУ).

„На денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со извршните директори и претставници на најголемите германски производители на автомобили, но и други производители од машинската и електроиндустријата.

РЕКЛАМА
- Реклами -