7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСвет(ВИДЕО) Се запали моторот на патнички авион додека леташе.

(ВИДЕО) Се запали моторот на патнички авион додека леташе.

Авион на филипинска компанија кој требало да полета од Лос Анџелес за Милано, принудно слетал веднаш по полетувањето поради дефект на моторот. Едно од крилата се запалило, но за среќа никој од 347 патници и 18 членови на екипажот не е повреден, изјавил портпаролот на авиокомпанијата.

Еден од патниците на Боингот 777 снимил како гори моторот на едното крило. По пријавата на дефектот, пилотите безбедно слетале, а огнот за кратко време бил изгаснат од пожарникарите.

Поради незгодата пореметени биле и другите летови, пишуваат странските медиуми. Засега не е познато која е причината за дефектот на авионот. Портпаролот на филипинската компанија соопштил дека екипажот го забележал димот, а дека патниците веднаш биле префрлени на друг лет.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...