7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаСветСИНИОТ ВОЗ НА ТИТО ПОВТОРНО ЌЕ ВОЗИ

СИНИОТ ВОЗ НА ТИТО ПОВТОРНО ЌЕ ВОЗИ

Туристичка агенција од Србија организира ексклузивно возење со Синиот воз на Тито на 29 ноември, Денот на Републиката. Турата тргнува од белградската станица Топчидер, а ќе вози до Ужице, со ноќевање на Златибор. Според порталот „Глас на Западна Србија“, патниците за време на возењето ќе имаат можност да слушнат за историјата и атракциите поврзани со Синиот воз.

Поаѓање од станицата Топчидер е на 29 ноември, а враќањето е на 30 ноември од станицата во Ужице.

Цената на билетите за тематското возење со возот на Тито до Ужице е 5.900 динари, а бројот на места е ограничен.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...