2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаЗабаваСопругата го натерала младоженецот да ја избрка неговата мајка од свадбата ,...

Сопругата го натерала младоженецот да ја избрка неговата мајка од свадбата , еве што направил

На една свадба, младоженецот седнал на свадбената маса до неговата мајка, поради што сопругата не била пресреќна, па го запрашала зошто и старицата е со нив на маса.

„Веднаш да ја исфрлиш од овде- рекла невестата, на што сопругот ништо не одговорил, при што таа продолжила да настојува за да неговата мајка го напушти ресторанот. Но, следно младоженецот отишол до бината на музичкиот бенд и на микрофонот рекол: „Кој сака да ја купи мојата мајка? Ја продавам бидејќи мојата сопруга не ја сака!

Сите гледале зачудено и никој не знаел што да одговори, а потоа синот отишол до неговата мајка, при што рекол: „Иако останатите не те сакаат, јас те сакам. Набрзо, младоженецот заминал заедно со неговата мајка, напуштајќи ја невестата, со што таа останала сама со гостите. По неколку дена, на врата се појавил еден од гостите, кој воедно бил и многу богат човек

„Бев сведок на она што се случи на твојата свадба, па би сакал да те запознаам со мојата ќерка, бидејќи сметам штом толку добро се грижиш за својата мајка, со сигурност добро ќе ја чуваш и мојата ќерка- рекол човекот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...