9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаМојот син е музичар и сите го знаат како ''Вили Гајда''-растен е...

Мојот син е музичар и сите го знаат како ”Вили Гајда”-растен е без мајка и осуден заради љубов кон Македонија на 14 години затвор.

Кога синот единец кој ќе го одраснеш сам од 12 годишна возраст, неправедно ќе ти го осудат на четрнаесет години затвор, во цутот на младоста и зенитот на кариерата во која братот Вили Гајда Михајловски многу има вложено тогаш тешко се збори. Емотивна исповест на таткото на Вилијам Михајловски-Гајда, кој е осуден на 14 годишна затворска казна за случувањата во собранието на 27 април, 2017 година.

Чичко Милчо собра сила!

Тато мајка ми ме чува од небото а на земјата моја Мајка е Македонија кажува чичко Милчо!

Погледајте го обраќањето до вас Браќа и Сестри!

-Мојот син Вили Гајда е осуден за настаните од 27 април 2017 година на 14 годишна затворска казна. Уште од мало дете се запиша во музичко училиште и можам да кажам дека стана професионален музичар.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...